LAJME

Hakerët serb rrëzojnë faqen e Radio Televizionit Shqiptar

serbia_italy_albania_alesandro_garofalo_reuters_12102010_600

Grupi i hakerëve serb kanë arritur të rrëzojnë faqen e Radio Televizionit Shqiptar (TVSH), ku tani kanë. 

iPhone 6 tani në dispozicion në më shumë se 20 vende

iPhone 6 tani në dispozicion në më shumë se 20 vende

Apple ka zgjeruar shitjet e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus edhe në më shumë se 20 vende të tjera . iPhone 6 tani është në dispozicion në këto vende: Austri,. 

...

Pajisja e parë e mençur telefonike mbush dy dekada

Pajisja e parë e mençur telefonike mbush dy dekada

Pajisja e parë e mençur telefonike festoi ditëlindjen e saj të 20-të dje. IBM Simon preku raftet për herë të parë në Shtetet e Bashkuara më 16 Gusht. 

...
SOFTWARE

Shazam tani në dispozicion në Mac

Shazam tani në dispozicion në Mac

Shazam ka lëshuar një version për Desktop të aplikacionit të tij të famshëm për Mac. Ky aplikacion. 

Android 4.4.3 tani në dispozicion në të gjithë telefonat Google Play Edition

Android 4.4.3 tani në dispozicion në të gjithë telefonat Google Play Edition

T-Mobile ishte i pari që lëshoi përditësimin zyrtar të Android 4.4.3 KitKat në linjën e tij Nexus (4,5,7). Më pas Motorola filloi të përditësojë Moto. 

...

Apple prezanton iOS 8 dhe Mac OS X Yosemite

Apple prezanton iOS 8 dhe Mac OS X Yosemite

Derisa Tim Cook në konferencën WWDC të mbajtur të Hënën zhgënjeu të pranishmit  duke mos sjellur pajisjet që janë pritur të prezantohen, ai pasuroi. 

...
HARDWARE

iPhone 6 dhe Plus prezantohen nga Apple

Apple - iPhone 6

Apple prezantoi sot zyrtarisht iPhone 6 dhe Plus, dy telefonat e rinj që do të konkurojnë me modelet më. 

Zyrtare: Shpaloset telefoni luksoz Vertu Signature Touch

Zyrtare Shpaloset telefoni luksoz Vertu Signature Touch 1

Prodhuesi i telefonave të mençur luksoz Vertu prezantoi pajisjen e fundit , Signature Touch. Telefoni me Android KitKat posedon performancat shumë të larta dhe. 

...

Sony lanson Xperia T3, ‘telefoni më i hollë’ me ekran 5.3 inç

Sony lanson Xperia T3, 'telefoni më i hollë' me ekran 5.3 inç

Sony ka prezantuar Xperia T3, një telefon i mençur me ekran 5.3 inç, me të cilin kompania pretendon të jetë në kategorinë për telefonin më të hollë. 

...
WEB

Facebook do të bëjë të detyrueshëm instalimin e Messenger-it

Facebook do të bëjë të detyrueshëm instalimin e Messenger-it

Facebook është vazhdimisht duke rritur kërkesën për të shkarkuar aplikacionin Messenger, dhe ka pasur. 

Pas dy muajve, YouTube zhbllokohet në Turqi

Pas dy muajve, YouTube zhbllokohet në Turqi

Turqia më në fund ka kthyer qasjen në YouTube, pas 67 ditëve kur qeveria bllokoi faqen për shpërndarjen e videove. Autoritetet e telekomit të Turiqsë kanë. 

...

Arrestohet bashkë-themeluesi i Pirate Bay

Arrestohet bashkë-themeluesi i Pirate Bay

Pas dy viteve kërkim nga autoritetet, bashkë-themeluesi i faqes Pirate Bay për shpërndarjen e skedarëve, Peter Sunde u arrestua në Suedi. Sunde kishte qenë. 

...
GAMING

Temple Run arrin 1 miliardë shkarkime

Temple Run arrin 1 miliardë shkarkime

Imangi Studio, zhvilluesi mbrapa serive të lojës shumë të famshme Temple Run, ka diçka shumë të rëndësishme. 

‘Minecraft’ vjen në XBox One, PS4, PS Vita në muajin Gusht

'Minicraft' vjen në XBox One, PS4, PS Vita në muajin Gusht

Minecraft pritet të vijë së shpejti në xBox One, Play Station 4 dhe PlayStation Vita gjatë muajit Gusht, dhe ata që aktualisht kanë blerë gjeneratën . 

...

Flappy Bird do të rikthehet si një lojë më pak problematike

Flappy Bird do të kthehet si një lojë më pak problematike

Pas një pritje shumë të gjatë, Flappy Bird do të rikthehet në App Store në muajin Gusht. Kreatori i lojës, Dong Nguyen, ka zbuluar disa detaje të reja. 

...
MESIME

Dizajnimi i një Uebi statik me HTML & CSS

Dizajnimi i një Uebi statik me HTML & CSS

Përshëndetje për të gjithë anëtarët e forumit ITshqip.com Mora pak kohë që të krijoj disa video. 

Çfar eshte SSD (Solid State Drive).

???????????????????????????????

I inspiruar nga nje SSD qe sapo e instalova ne nje Laptop, dhe pasi e testova vendosa te shkruaj ketu ne forum per SSD sepse e kam pare qe shum pak ndoshta aspak. 

...

Si ta instalojm WordPressin ne Host

best-free-wordpress-themes

Ne kete video tutorial ju do te mesoni: -Si ta shkarkoni WordPressin -Si te krijoni nje MYSQL Database -Si ta ngarkoni WordPressin ne host permes FileZilles -Si. 

...
DIZAJN & GRAFIK

Rifresko sfondin e kompjuterit tuaj me 11 foto vere

Rifresko sfondin e kompjuterit1

Vera erdhi, dhe tani është koha që edhe në kompjuterin tuaj të reflektojë kjo frymë e kësaj sezone. Për. 

Wallpapers, Ringtones dhe S-Voice të Samsung Galaxy S4

Galaxy S4 Wallpapers ITshqip.Com

Së fundi janë publikuar Ringtones, Wallpapers HD, dhe S-Vocie të pajisjes së gjeneratës së fundit nga Samsung,  Galaxy S4. Këto mund ti përdorni në pajisjet. 

...

Fotografia më e shikuar në botë!

Bliss-Windows-XP

Ka mendime dhe raporte të ndryshme rreth fotografisë më të shikuar në botë, por sipas disa raporteve të reja online, thuhet se fotografia më e shikuar në. 

...