Angry Birds Space, 10 milionë shkarkime për tri ditë

Eshtë e çuditshme dhe interesante sesi kompania Rovio po korrë kaq shumë suksese, nuk është pritur që versioni i fundit, Angry Birds Space të ketë kaq shumë sukses, edhe...


Eshtë e çuditshme dhe interesante sesi kompania Rovio po korrë kaq shumë suksese, nuk është pritur që versioni i fundit, Angry Birds Space të ketë kaq shumë sukses, edhe pse është pritur shumë kohë nga fansat.

Lajmi i bë i ditur nga vetë Rovio, e cila shkroi në Twitter se Angry Birds Space ka arritur të shkarkohet 10 milionë herë brenda vetëm tri ditëve.

Loja Angry Birds Space aktualisht është në dispozicion për iOS dhe Android, me çmim 0.99 dollarë për iPhone dhe iPod Touch, për iPad 2.99 dollarë. Ndërsa për Android është ende falas, por vjen me reklama./itshqip

RELATED BY