Apple do fillojë prodhimin e iPad 5 në Korrik?

Nuk kanë mbetur edhe shumë muaj deri në lansimin e pajisjes së gjeneratës së ardhshme ,iPad5. Sipas disa burimeve nga DigiTimes, prodhimi për tabletën e gjeneratës së ardhshme do...

iPad 5 se shpejti ITshqip.COM

Nuk kanë mbetur edhe shumë muaj deri në lansimin e pajisjes së gjeneratës së ardhshme ,iPad5.

Sipas disa burimeve nga DigiTimes, prodhimi për tabletën e gjeneratës së ardhshme do fillojë në mes muajve korrik-gusht të këtij viti. Përveq kohës se kur fillon prodhimi i pajisjes, thuhet se iPad 5 do të jetë më i hollë dhe më i lehtë se pajisja e kaluar.

Po ashtu janë duke rrjedhur edhe disa imazhe të iPad 5 që prej Janarit të këtij viti, ku sipas imazheve mendohet se iPad 5  do ketë ekran 9.7 inç dhe do duket thuajse i njëjtë si iPad Mini.

Në disa burime të tjera thuhet se iPad 5 do të debutohet në tetor, ndërsa sipas këtyre të fundit afati kohor është rënë për muajin korrik apo gusht./ITshqip

Categories
Lajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY