Apple do lansoi iPhone me ekran të madhë

Sipas disa burimeve, Apple mendohet se është duke u munduar të krijoj një iPhone me ekran 4.7 inç ose 5.7 inç. Kompania po ashtu këtë variant e konsideron si...

Apple do lansoi një iPhone me ekran të madhë ITshqip

Sipas disa burimeve, Apple mendohet se është duke u munduar të krijoj një iPhone me ekran 4.7 inç ose 5.7 inç.

Kompania po ashtu këtë variant e konsideron si një iPhone i lirë që do të kushtoj 99 dollar dhe do vijë me 5 deri në 6 ngjyra.

Nëse Apple lanson këtë pajisje atëherë do të braktis pozitën e tij standarte në tregun e smartphone-ve duke u bërë si treg ndjekës. Por Apple është kryesisht i fokusuar në pajisjet të segmentit permium në treg dhe jo si rivali i tij, Samsung, që ofron smartphone dhe fableta me më shumë se 10 madhësi të ndryshme të ekranit, ndërsa Apple ka  vetëm dy: iPhone 4S me 3.5 inç dhe iPhone 5 me 4 inç.

iPhone 5 është lansuar në Shtator e vitit të kaluar dhe Apple pritet të zbulojë një iPhone të ri këtë vit po në të njëjtën kohë. Po ashtu, është e ditur se kompania vazhdimisht ndërron speficikat e prudukitit dhe deri në momentin e fundit askush nuk mund të dijë rreth tyre përveq Apple. Pra, në Shtator ndoshta mund të shofim një iPhone me ekran më të madhë, një iPhone të lirë, por sidoqoftë ITshqip do ju njoftoi rreth të rejave nga Apple. /itShqip

Categories
Lajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY