Apple do të lansojë iPhone 5S më 10 Shtator?

Apple thuhet se do zbulojë gjeneratën e ardhshme të iPhone-it në një eveniment të veqantë. Nga raportet që kemi marrur deri tani, Apple është duke planifikuar që më 10...

Apple do të lansojë iPhone 5S më 10 Shtator

Apple thuhet se do zbulojë gjeneratën e ardhshme të iPhone-it në një eveniment të veqantë.

Nga raportet që kemi marrur deri tani, Apple është duke planifikuar që më 10 Shtator do zbulojë pajisjen e ardhshme.

Thashethemet kanë të bëjnë me modelin i cili pritet se do vijë, pra iPhone 5S që mendohet se do ketë një qmim të ulët, do lexoj shenjat e gishtave, do ketë madhësi 4 inç me rezolucion 1136×640 piksel dhe kamerë 12 mega-piksel.

Gjithashtu me lansimin e ndonjë pajisje më 10 Shtator mendohet se Apple do shpalosë edhe versionin përfundimtar të platformës mobile iOS7, i cili u zbulua në Qershor gjatë Konferencës Botërore të Zhvilluesve.

Platforma iOS 7 pritet për pajisjet e reja dhe ato të vjetëra nga Apple, por rreth lansimit të përditësimeve ende nuk është konfirmuar asgjë./itShqip

RELATED BY