Apple lanson iPad 128 GB javën e ardhshme!

Apple ka njoftuar se javën e ardhshme do të lansoj brezin e katërt të tabletit iPad me magazinë 128 GB. Tableti do të jetë në dispozicion të martën me...

apple-ipad

Apple ka njoftuar se javën e ardhshme do të lansoj brezin e katërt të tabletit iPad me magazinë 128 GB.

Tableti do të jetë në dispozicion të martën me çmim 735 € për versionin me WI-Fi, ndërsa 850 € për versionin me Wi-Fi dhe Cellular model.

Lajmin e ka konfirmuar, Philip Shciller, nënkryetar i marketingut në kompaninë Apple në gjithë botën, i cili tha “Është e qartë se konsumatorët e duan iPad-in, ata çdo ditë e me shumë duan të mësojnë dhe të luajnë me iPad duke i lënë anash kompjuterët e tyre.”

Me dyfishimin e kapacitetit te magazinës dhe përzgjedhjes se aplikacioneve të shumta, ndërmarrjet, edukatorët dhe artistët kanë më shumë arsye të përdorin iPad-in per biznes dhe nevoja personale./itshqip

RELATED BY