• Facebook kompania e dytë më e vlefshme në botë.

  Ju me siguri e dini që Facebook është faqja më e popullarizuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por gjithmonë keni menduar se sa është vlera e saj? Kërkimet e fundit tregojnë se tani Facebook është kompania e dytë më e vlefshme në botë, menjëherë pas Google. Më herët...
 • Facebook me 8 regjistrime të reja në një sekond.

  CandyTech, një kompani çeke e cila ndihmon të krijojë dhe të bëjë matjen e kampanjave të marketingut, ka shfaqur disa statistika interesante për rrjetin më të madh social i cili dje ka mbushur plotë 7 vjet nga egzistimi i saj. Kjo kompani ka grumbulluar këtë grafik të mrekullueshem, duke ofruar...
 • Google hap Android Webstore

  Sot, Google mbajti një takim për të publikuar Honeycomb, versioni më të fundit të sistetmit operativ të Andoridit. Pas shumë demostrimeve të sistemit operativ drejtori inxhinierik i Androidit Chris Yerga doli në skenë për të publikuar edhe një veçori tjetër të madhe : Android Market Webstore. Po , ky...
 • BUMP, ndaj aplikacionet me tjerët në Iphone?

  Të gjithëve mund t’u tregosh aplikacionet tua në një iPhone, tu tregosh se çfarë di të bësh më ta, por nëse edhe ata do të kishin një iphone dhe do të pyetnin : a mund të ma dërgosh edhe mua këtë lojë ? Deri me sot pergjigja ka qenë...
 • Sony zbulon PSP2, me emrin NGP

  Sony ka zbuluar pasardhësin e PSP në takimin e PlayStation në Tokio sot. Edhe pse të gjithë nga kompania e Sony-t referoheshin në paisjen me emrin e koduar si ‘Next Generation Portable’ ( NGP ), ende nuk është e qartë se a do të jetë ky emri përfundimtar i...
 • Yahoo vazhdon te bie, Google në rritje.

  Yahoo vazhdon te pushojë nga puna edhe më shumë, derisa Google po punëson me shumë se kurrë. Yahoo ka lajmëruar raundin e dytë të pezullimeve nga puna brenda dy muajve, ndërsa Google bëri të ditur se do të nis një valë të madhe punësimesh. Nga disa fjalë të ish...