Arsim Namani

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : <b><a href="https://www.facebook.com/aarssim">Facebook</a> | <a href="https://twitter.com/ArsimNamani">Twitter</a></b>
 • Google do blej WhatsApp?

  Sipas disa raporteve, Google është në bisedime për të blerë njërin prej aplikacioneve më të popullarizuara për dërgimin e mesazheve, WhatsApp, ku thuhet se i është ofruar rreth 1 miliard dollarë. Kjo është thuajse e njohur pasi që Facebook është interesuar për ta blerë WhatsApp-in gjatë fundit të vitit...
 • Samsung publikon specifikat rreth Galaxy Mega 5.8

  Samsung ka vendosur të prezantoi edhe një seri të re të pajisjeve të mençura mobile të quajtur ” Galaxy Mega” dhe specifikat dhe detajet rreth saj janë konfirmuar. Sipas një raporti nga SamMobile, Galaxy Mega 5.8, apo  me emrin e koduar si GT-I9152 do të jetë një fabletë me...
 • Zyrtare: Samsung Galaxy Note 8 lansohet në Britani të madhe

  Samsung Galaxy Note 8 është në shitje vetëm me versionin me Wi-Fi, me hapsirë 16GB dhe çmim rreth 516 dollar.  Kjo tabletë është aktualisht në dispozicion vetëm në dyqanet e Britanis së Madhe, kryesisht në Westfields dhe Stratford. Sipas një njoftimi zyrtar, Samsung Galaxy Note do vijë me një...
 • Facebook zbulon “Home” për Android

  Rrjeti social gjigant, Facebook, ka për qëllim për të ndryshuar mënyrën se si njerëzit të përdorin pajisjet e tyre të mençura. Facebook konfirmoi thashethemet rreth pajisjes telefonike të shumë përfolur duke zbuluar një lansim për përdoruesit me sistem operativ Android, duke shtuar se Facebook do të intergrohet në pajisje...
 • Koncepti i iOS7

  Për versionin e ardhshëm nga Apple, iOS 7, është lëshuar një koncept ku paraqiten shumë përmisime dhe gjëra të reja pasi që iOS 6 ishte kritikuar për mungesë të risive dhe kjo ka shkaktuar humbjen e një pjese të tregut, por iOS 7  mendohet se do sjell kompaninë, Apple,...
 • Temple Run arrin në Windows Phone

  Afërsishtë një vitë më parë, Temple Run fillojë për herë të parë në iOS dhe më vonë edhe në Android ndërsa tani ka arritur edhe versioni origjinal në platformën Windows Phone, ose më saksishtë në Windows Phone 8. Temple Run është indentike me versionet e tjera si iOS dhe...
 • Tumblr tani me mbi 100 milion bloga

  Tumblr arrin mbi 100 milion blogje dhe mbi 44.6 milionë postime blogjesh duke përdorur këtë platformë. Tumblr kishte arritur sukses të madhë gjatë vitit 2012, ku ishte rradhitur në njërën prej 10 uebfaqeve më të vizituara në botë. Në Mars të këtij viti, kompania njoftoi se ka në plan...
 • Wallpapers, Ringtones dhe S-Voice të Samsung Galaxy S4

  Së fundi janë publikuar Ringtones, Wallpapers HD, dhe S-Vocie të pajisjes së gjeneratës së fundit nga Samsung,  Galaxy S4. Këto mund ti përdorni në pajisjet si në Samsung Galaxy S3, pasi që janë thuajse të njëjtë por mund ti përdorni edhe në smartphone-in tuaj. Galaxy S4 ka shtatë Wallpapers...
 • T-Mobile lanson rrjetin 4G LTE

  T-Mobile njoftoi se këtë mëngjes në Nju Jork ka lansuar rrjetin 4G LTE. Rrjeti 4G LTE së pari do të vijë vetëm në shtatë qytete ndërsa është planfikuar të arrijë deri në 100 milionë qytete deri në përfundim të këtij viti. Rrjeti LTE nga T-Mobile është në dispozicion në...