• Dizajnimi i një Uebi statik me HTML & CSS

  Dizajnimi i një Uebi statik me HTML & CSS

  Përshëndetje për të gjithë anëtarët e forumit ITshqip.com Mora pak kohë që të krijoj disa video ( tutoriale ) rreth dizajnimit të një uebi statik me HTML dhe CSS, pra gjithësej janë 8 video ( rreth 1 orë e 40 minuta ), shpresoj që t’iu ndihmojë fillestarëve sadopak në...
 • Samsung prezanton Galaxy S5

  Kompania Samsung ka  prezantuar në Barcelonë modelin e saj të ri S5, i cili në shikim të parë nuk sjell ndryshime të mëdha. Mbështjellësi i pasmë prej polikarbonati vjen në katër ngjyra, e zezë, e bardhë, blu dhe ngjyrë ari. Galaxy S5 është rezistent ndaj  pluhurit dhe ujit gjë...
 • Karakteristikat e tabletit Sony Xperia Z2

  Ende nuk është e ditur se kur do të prezantohet pajisja  më e re nga kompania  Sony,  fjala është  për tabletin Xperia Z2. Sony Xperia Z2 do të vij me një ekran prej 10.1 inç në full HD dhe me rezolucion prej 1920×1200 pikëselëve. Tableti Z2 do të vij...
 • Së shpejti HTC Desire 8

  HTC së shpejti në treg me një smartfone 5.5 –inch të quajtur HTC Desire 8. Ky smartfone përveç që është 5.5 –inch është thënë se do te vije me versionin Android 4.4 ( kitkat ), me një kamerë 13 megapixel me LED flash si dhe kamera e përparme 5...
 • Zyrtarizohet LG G Pro2

  Duket se LG dëshiron të marrë në krye të gjitha të rejat e smartfonë-ve. Kompania e Koresë së Jugut ka prezantuar zyrtarisht versionin Pro 2G në Kongresin Botëror Mobil. Pro 2G do të vijë me një ekran 5.9 -inch, në krahasim me panelin e paraardhësit të saj 5.5 -inch,...