• Ueb shfletuesi nga Mozilla për Android

  Në fillim të kësaj jave Mozilla lansoi versionin testues të ueb shfletuesit për telefonat që punojnë me sistemin operativ Android, emri i ueb shfletuesit është Fennec. Aplikacioni testues është i gatshëm për përdoruesit, të cilët dëshirojnë t’a testojnë dhe te japin përshtypjet e tyre për këtë aplikacion. Ueb shfletuesi...
 • Zend Studio 7,2

  Zend luan një rol jetik në rritjen e PHP-së. Zend është vendi ku ju gjeni ekspertë në PHP dhe vendi ku gjeni zgjidhje teknike nga PHP për biznesin tuaj.PHP aplikacioni i njohur si Zend Engine është zhvilluar nga themeluesit e Zend-it Andi Gutmans dhe Zeev Suraski. Ata janë të njohur për pjesëmarrjen...
 • Google Nexus arrine në Mbretërinë e Bashkuar

  Google do të filloj të shes telefonat e mençur “Google Nexus” nëpër dyqanet e Vodafone dhe kështu do të shtrij shërbimet e saj në tregun e telefonisë celulare në Mbretërinë e Bashkuar. Vodafone do të jetë e para kompani celulare që operonë në Evropë që do të bëj shitjen...
 • Gmail ne telefona celular

  Në mënyrë që të rrisë nivelin e komoditetit për çdo përdorues, Google kohë pas kohe lanson shërbime dhe produkte të ndryshme. Gmail në telefona celular është një nga shërbimet më të mira dhe Google nëpërmjet këtij shërbimi ju mundëson që të jeni të lidhur me shoqërin apo familjen tuaj....
 • Norton Internet Security 2011 versioni testues

  Norton një nga krijuesit më të mirë i aplikacioneve kundër virusave ka lëshuar për shkarkim dy versione testuese te aplikacioneve kundër virusave: Norton Antivirus 2011 dhe Norton Internet Security 2011.Dhe që të dyja këto aplikacione mund të shkarkohen pa pages pasi janë në fazën testuese dhe kushdo mund ti...
 • Policia kontrollon shtepin e redaktorit te Gizmodo

  Policia ka bastisur shtëpinë e redaktorit të Gizmodo dhe ka konfiskuar rreth katër kompjuterë dhe dy servera. Siç duket prototipi i iPhone 4G nga Apple është bër një makth i keq për Gawker Media, pasi autoritetet policore kanë bastisur shtëpin e redaktorit nga Gizmodo – Jason Chen. Sipas Associated...
 • Shfaqen imazhet e para të Gran Turismo 5

   Janë shfaqur imazhet e para të Gran Turismo 5 në një video e cila tregon disa pamje mjaft ngacmuese për adhuruesit e lojrave, gjë kjo që i bon ndoshta adhuruesit e ksaj loje ta presin me padurim që ta kenë në koleksionin e tyre të lojrave këtë lojë. Loja...
 • Nga kerkimet ne Google shfaqen te dhena te ndjeshme tek rrjeti social Blippy

  Rreth 200 transaksione të ndryshme nga përdoruesit e rrjetit të ri social Blippy janë ekspozuar në Google përfshir edhe të dhëna të ndjeshme siç janë numrat e kredit kartelave.Deri tek ky informacion ka mundur të arrihet me një kërkim të thjesht ne Google dhe ky informacion ka qen i...
 • 1.5 milion facebook llogari perdoruesish te vjedhura ne shitje

  Një Haker i quajtur Kirllos ofron një marrëveshje të rrallë për këdo që dëshiron të bëj spam, vjedh, ose mashtroj permes llogarive te perdoruesve në Facebook.Ai ofron një numër të paparë të llogarive të përdoruesve dhe atë me një çmim teper të ulet.   Kerkuesit nga “VeriSign’s iDefense” kanë...