Dell Latitude 10, tabletë me Windows 8

Në foton më lartë shihet qartë se Dell Latitude 10 është një tabletë me sistemin operativ Windows 8. Dell Latitude 10 do të përmbajë një procesor Intel Clover Trail...


Në foton më lartë shihet qartë se Dell Latitude 10 është një tabletë me sistemin operativ Windows 8. Dell Latitude 10 do të përmbajë një procesor Intel Clover Trail Atom Dual Core, 2GB RAM dhe pak më i rëndë se iPad.

128 GB hapësirë në dispozicion, në pjesën e pasme një kamerë 8 megapixel, kamerë të frontit 2 megapixel, WiFi dhe Bluetooth. Sa i përket ekranit, ju do merrni një 10.1″ HD capacitive, ekran multi-touch në rezolucionin 1366 x 768./itshqip

Categories
Hardware

Dardani është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar, është student dhe është i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Ndiqe Dardanin në: Blog | Twitter | Facebook | Google+
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY