Dell prezanton XPS 18

Dell tani ka zbuluar pajisjen kompjuterike me ekran të ndjeshëm në prekje, XPS 18. Pajisja është dizjanuar në mënyrë që të kryej shumë funksione, dhe se është përfaqëues i...

Dell XPS 18 ITshqip
Dell tani ka zbuluar pajisjen kompjuterike me ekran të ndjeshëm në prekje, XPS 18.

Pajisja është dizjanuar në mënyrë që të kryej shumë funksione, dhe se është përfaqëues i pajisjeve të tjera Desktop. XPS 18 është ndërtuar nga alumini, ka një ekran të ndjeshëm në prekje me 18 inç dhe me kualitet HD, po ashtu peshon 2.2 kg ndërsa ka sistem operativ Windows 8 me procesor nga Intel Cole ULT.

XPS 18 do të lansohet në disa shtete të evropës më 16 Prill dhe do të kushtoj 849 dollar./ITshqip

RELATED BY