Dyqani i Android në Kinë shet iPhone?

Nëse ndonjëherë keni menduar të shkoni në dyqanin e Android, gjëja e fundit që ju do të shihnit në shitje do të ishte padyshim iPhone. Një bloger nga Kina...


Nëse ndonjëherë keni menduar të shkoni në dyqanin e Android, gjëja e fundit që ju do të shihnit në shitje do të ishte padyshim iPhone.

Një bloger nga Kina ka postuar fotografitë e këtij dyqani jozyrtar të Android në qytetin Zuhai, afër provincës Guandong, dhe ndonëse ky dyqan mban logon zyrtare të Android, ai shet produkte të ndryshme të Apple. Çfarë është për tu habitur para dhe pas futjes në dyqan është se jo vetëm pajisjet e Android shiten aty, por edhe iPhone, iPad dhe lloje të tjera të kompjuterëve.

Apple mund edhe ta padisë këtë dyqan, por edhe mund të jetë e kënaqur që produktet e veta po shiten në një dyqan të Androidit. Ekziston dyqani zyrtar i Google Android i quajtur Androidland në të cilin nuk ka produkte të Apple, ndërsa ky dyqan është hapur vetëm sa për sy e faqe dhe vetëm sa për të fituar më shumë të holla./itshqip

Categories
Lajme

Dardani është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar, është student dhe është i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Ndiqe Dardanin në: Blog | Twitter | Facebook | Google+
3 Comments on this post.
 • Galaxy sII
  23 March 2012 at 21:00
  Leave a Reply

  Sa eshte i sigurt ky lajm ?! Pasi sa kam degjuar ne kine pjesen me te madhe e dominon Android

 • Albo
  24 March 2012 at 01:11
  Leave a Reply

  Shum e sigurt bile…

 • Leave a Reply

  *

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY