Fillon Facebook Hacker Cup.

Facebook Hacker Cup është një turnir i cili organizohet për të gjith programerët, inxhinierët dhe zhvilluesit në mbarë botën, të cilët do të duhet të zgjidhin probleme të bazuara...
Facebook Hacker Cup

Facebook Hacker Cup

Facebook Hacker Cup është një turnir i cili organizohet për të gjith programerët, inxhinierët dhe zhvilluesit në mbarë botën, të cilët do të duhet të zgjidhin probleme të bazuara algoritmike, në disa raunde.

Do të ketë tri raunde online, pas së cilës do të zgjedhen 25 hakerët/programerët, dhe do ju paguhet që të marin pjesë në raundin e fundit. Çmimi përfundimtar është 5.000$ dhe titull botëror për hakerë botëror!

Regjistrimet fillojnë më 12.20.2010

“Hakerë është kompliment, dhe do të thotë të bësh diçka për kohë të shpejtë.”, tha themeluesi i Facebook Mark Zukerberg, në një intervistë të kohëve të fundit.

Categories
Web

Albo eshte autor në Itshqip.com, i cili në kohën e lirë preferon të shkruaj, është një person i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Më shum është i përkushtuar për Sigurin në Internet, më saktësisht sigurinë në faqet e internetit dhe softuerëve.
8 Comments on this post.
 • SilentWarrior
  18 December 2010 at 18:35
  Leave a Reply

  Pse nuk ka ndodh regjistrimi me daten 12 djetor??

 • Zuhejr
  19 December 2010 at 21:48
  Leave a Reply

  Shkoni Ju KHG e fitoni GARANT vendin e 1.:D

 • cushi
  21 December 2010 at 07:24
  Leave a Reply

  Un personalisht nuk ju sugjeroj sidomos hakerav te kosoves te aplikojn ne ket konkurs se ky konkurs osht ma shum per me marr informata te hakerav neper bot WorldCIS world internet security dojn mi pas ne list hakerat e te gjith botes per me keep track (mi percjell) ky eshte vetem mendim i jemi personal mund edhe te mos jet i vertet po eshte e mundur tung flm rroft KHG

 • Elvin
  8 January 2011 at 00:00
  Leave a Reply

  hahaha, Zuckerberg eshte vet hacker, vetem se tani ka kaluar WhiteHat

 • bes
  16 March 2011 at 00:56
  Leave a Reply

  ketu kerkohen programera KHG jan vetem sql hackera dhe ate fillestar une me sa e di nuk ka asnje antar te khg qe din ndonje gjuhe programuse mire.keshtu qe mos e ngritni khg ne kete nivel.

 • ItDoesntMetter
  29 March 2011 at 10:56
  Leave a Reply

  Bes bravo ke fol bukur dhe un me kete mendim jam po degjoni mer se ngelet KHG KHG nuk e mohojm qe kan bere gjera te bukura me hackimin e faqeve serber por nuk eshte nevoja te hapen bythesh mer shok ka plot te tjere qe din te programojne dhe jan te afte kshu qe cuna mos flisni kot lart e posht dhe sa per dienin tuaj tek hacker cup mora pjes un un kualifikova ne raundin e dyte por sinqerisht ishte bombe dhe nuk ja dola dot as me kohen nuk arrija te kuptoja problemem dhe mbeta :/ nejse ment per here tjeter

 • Gent
  25 October 2011 at 18:57
  Leave a Reply

  ItDoesntMetter shum paske qef me kon dikushi po shum keq qi skoke kerka :(

 • Leave a Reply

  *

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY