Fujitsu prezanton laptopin “LifeBook LH520”

Nuk besojë se ka nevojë të flasim për Fujitsu dhe cilësinë e produkteve të tyre. Fujitsu rregullisht prezanton produkte të reja si skanera, printera, kompjuterë tabletë dhe laptopë. Këtë radhë do ju njoftojm me...

Nuk besojë se ka nevojë të flasim për Fujitsu dhe cilësinë e produkteve të tyre. Fujitsu rregullisht prezanton produkte të reja si skanera, printera, kompjuterë tabletë dhe laptopë. Këtë radhë do ju njoftojm me një laptop të ri i prezentuar nga Fujitsu me emrin “LifeBook LH520”.

Ky laptop ka madhësi të ekranit prej 14 inçash, ka procesorë  AMD Athlon II P320 me 2.1 GHz. Sa i përket grafikës , ky laptop ka kartelë grafike ATI Mobility Radeon HD 5430, që ju mundëson të luani lojërat e fundit apo të egzekutoni aplikacione tjera që kërkojnë garfikë të mirë. Ndoshta problemi për të luajtur lojëra mund të jetë ekrani jo edhe aq i madhë.

Sa i përket konfigurimeve tjera, ky laptopë vjen me RAM memorie 2GB DDR3 1066MHz, e që ky kapacitet mund të rritet deri në 8GB. Ky laptop po ashtu vjen me hardisk me kapacitet 320GB ose 500GB. Siq edhemund ta vëreni nga fotografia e prezentuar në këtë artikull laptopi vjenë me dy ngjyra: të zezë dhe të kuqe.

Sa i përket çmimit, Fujitsu ende nuk ka njoftuar për një gjë të tillë.

Categories
Hardware
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY