HP prezanton laptopin SlateBook PC

HP ka sjellur platformën Android në laptopin e tij të fundit, SlateBook PC që pritet të shfaqet në treg gjatë kësaj jave. HP ka lansuar SlateBook PC, një laptop...

HP prezanton laptopin SlateBook PC

HP ka sjellur platformën Android në laptopin e tij të fundit, SlateBook PC që pritet të shfaqet në treg gjatë kësaj jave.

HP ka lansuar SlateBook PC, një laptop Android me 14 inç, dizjan të lëmuar dhe të drejtë.

SlateBook PC përmban procesor Nvidia Tegra 4, 2GB RAM, hapsirë të akumulimit të të dhënave deri në 64GB. Pajisja ka ekran 14 inç me 1080p dhe është në dispozicion në ngjyrë të zezë.

SlateBook gjithashtu ofron aksesë të plotë në dyqanin Google Play, duke ju sjellur qasje për shkarkim të të gjitha aplikacioneve.

Laptopi SlateBook PC do të jetë në dispozicion në Britani të Madhe duke filluar që nga ky muaj me çmim prej 329 pound./itShqip

Categories
Hardware

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY