HP prezanton tabletin HP 7 Plus

Ashtu siç thashethemet paralajmruan, HP fillojë të prezantojë linjën e tabletave me Android për 2014. E para nga grumbulli që do të zyrtarizohet në SHBA është tablet HP 7...

Ashtu siç thashethemet paralajmruan, HP fillojë të prezantojë linjën e tabletave me Android për 2014. E para nga grumbulli që do të zyrtarizohet në SHBA është tablet HP 7 Plus,  të cilës HP i ka vë çmim vetëm 99.99 dollarë.

HP prezanton tabletin HP 7 Plus

Tableta është në dispozicion në SHBA dhe duket se ofron performanca të mira ndaj çmimit që ka. Më i dukshëm është procesori Cortex A7 1GHz Quad-Core me teknologjinë Allwinner SoC. Tableti vjen me 1G RAM, 8GB hapsirë për akumulimin e të dhënave si dhe hapsirë për kartë microSD.

Ekrani është 7 inç IPS LCD me rezolucion prej 1024 x 600 piksela. Megjithëse ajo nuk rezulton në densitetin e pikselave që është vetëm 169ppi, ndërsa sistemi operativ nuk është shumë i vjetër- Android 4.2.2 Jeally Bean me bateri 2800 mAh Li-Po.

Po ashtu, tableti ka dy kamera, e para me 0.3 megapiksel që është me fokus të rregulluar si dhe e dyta me 2 megapiskel. Tableti HP 7 Plus peshon 294 gram./itShqip

RELATED BY