HTC lanson HTC One Mini 2

HTC zyrtarisht ka lansuar HTC One Mini 2, një version më i vogël sesa pajisja me Android, HTC One M8. Vizualisht, pajisja nuk sjell ndonjë surprizë të madhe. HTC...

HTC lanson HTC One Mini 2

HTC zyrtarisht ka lansuar HTC One Mini 2, një version më i vogël sesa pajisja me Android, HTC One M8.

Vizualisht, pajisja nuk sjell ndonjë surprizë të madhe. HTC One Mini 2 ka ekran 4.5 inç dhe duket shumë i ngjajshëm me vllaun e madh, HTC One M8. Telefoni ka kamerë 5 MP UltraPixel, trup metalik, BoomSound dhe ndërfaqen Sense 6.

Ashtu si HTC One, edhe HTC One Mini 2 do të jetë në dispozicion në tri ngjyra: gri, argjendë dhe të artë.  Sidoqoftë nga pjesa e brendshme ka ndryshime, të cilat shpresojmë se kanë reflektim tek çmimi. HTC One Mini 2 ka prcoesor Quad-Core Snapdragon 400, 1GB Ram dhe 16GB hapsirë të akumulimit të të dhënave.

Pajisja do të arrijë në Evropë, Lindje të Mesme dhe Azi duke filluar që nga Qershori i këtij viti./itShqip

RELATED BY