Huawei lanson tabletin MediaPad 7 Vogue

Kompania Huawei ka shtuar edhe një pajisje tjetër në platformën MediaPad, Media Pad 7 Vogue. MediaPad 7 Vogue do të përdorë procesorin e njëjtë si modeli i fundit nga...

Huawei MediaPad 7 Vogue Itshqip.COM

Kompania Huawei ka shtuar edhe një pajisje tjetër në platformën MediaPad, Media Pad 7 Vogue.

MediaPad 7 Vogue do të përdorë procesorin e njëjtë si modeli i fundit nga Huawe Ascend P6, por ky procesor do ketë shpejtësin 1.2 GHz.

Për më shumë, MediaPad 7 Vogue është thuajse identike me variantet e tjera nga Huawei. Vogue është sportive, ka rezolucion 600×1024, 8GB hapsirë të intergruar, 1GB RAM dhe 3 mega-piksel kamerën. Po ashtu, bateria do të jetë prej Lithium Polymer me 4100 mAh, e cila mundëson shikimin e katër filmave një pas një.

MediaPad 7 Vogue do jetë në dispozicion në marketet Kineze këtë muajë./itShqip

Categories
Hardware

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY