Huawei MediaPad 10 FHD

Huawei MediaPad 10 FHD, tableti i radhës më sistemin operativ Android i lëshuar nga kompania kineze Huawei do konkurroj me tabletët e tjerë në treg. Në fillimin...


[MWC 2012] Huawei MediaPad 10 FHD, tableti i radhës më sistemin operativ Android i lëshuar nga kompania kineze Huawei do konkurroj me tabletët e tjerë në treg.

Në fillimin e tabletëve në Mobile World Congress 2012, është thënë se MediaPad 10 FHD do jetë tableti i parë 10″ quad-core. Pavarësisht fjalëve, ajo është një pajisje mbresëlënëse që meriton vëmendjen tuaj.

Karakteriskat e MediaPad 10 FHD nga Huawei janë: 1.5GHz quad-core procesor, Android 4.0 Ice Cream Sandwich, ekran 10″ (1920 x 1200), mbështetje HSPA + 21/42/84/Mbps dhe LTE, kamerën e pasme 8-megapiksell dhe kamerën e frontit 1.3 megapiksell, dhe 2GB RAM. Eshtë 8.8 mm i hollë dhe peshon 598g. Ky tablet do të jetë në dispozicon në tregun global Q2 2012./itshqip

RELATED BY