Karakteristikat e tabletit Sony Xperia Z2

Ende nuk është e ditur se kur do të prezantohet pajisja  më e re nga kompania  Sony,  fjala është  për tabletin Xperia Z2. Sony Xperia Z2 do të vij...

xl_Sony-Xperia-Tablet-Z-5
Ende nuk është e ditur se kur do të prezantohet pajisja  më e re nga kompania  Sony,  fjala është  për tabletin Xperia Z2.
Sony Xperia Z2 do të vij me një ekran prej 10.1 inç në full HD dhe me rezolucion prej 1920×1200 pikëselëve.

Tableti Z2 do të vij me një procesor quad core  2.3 GHz me 3 GB RAM dhe 16 GB memorie të brendshme, gjithashtu ky tablet posedon edhe portin për kartelën microSD, dhe një bateri me 6000 mAh.
Ky tablet do jetë i pajisur me dy kamera, kamera e pasme do të jetë me 8 megapiksel, kurse ajo e përparme me 2 megapiksel e cila mund të përdoret për të bërë foto apo video.

Gjithashtu edhe  tableti Z2 do të  jetë  rezistent ndaj  ujit dhe pluhurit sikurse  tableti paraprak Xperia Z, ndërsa tableti Z2 do te vijë me versionin më të ri të sistemit operativ të Google, Android 4.4 ( kitkat ).itShqip

RELATED BY