• 8-bit kundër realitetit?

  Më poshtë janë disa nga veprat e dizajnerit britanik Aled Luis i cili bëri përzierjen e realitetit me karakteret e ndryshme nga video-lojrat e vjetra të cilat i kishim luajtur në kompjuterët e parë. Përshtypjet nga 8-bit video-lojrat jjanë kthyer gjithnjë e më shum në një lloj sub-kulturë mes...
 • Avatar photoshop mësim [shqip]

  Përshëndetje, tani do te ju tregoj se si te krijoni nje fytyre montazh bazuar ne filmin AVATAR : P.S: Ne kete tutorial mund ti percillni edhe vetem foto nese jeni te afte ne punen me photoshop. 1- Nese e keni foton me ngjyre ateher se pari shkoni ne Image>Adjustments>Black & White… klikoni...
 • 3D maps, video të mrekullueshme!

  Sigurisht deri më tani keni takuar ndonjë video të vogël dhe simpatike që duket si 3D. Sipas Wikipedia, 3D maps janë harta në pika tre-dimenzionale por në fushë të dy-dimenzionales. Duke përdorur këtë teknikë, vërtetë mund të fitohen efekte shum interesante 3D, të cilat mund ti shikoni në videot...
 • Dizajn: Imazh brenda tekstit

  Pershendetje, ky eshte nje tutorial qe ju meson se si te shtoni nje imazh brenda tekstit si teksture Ky eshte nje tutorial mjaft i thjeshte mirpo shume i dobishem Programi: Adobe Photoshop Koha e mbarimit: <2min Krijojme nje punim te ri me permasa sipas deshire Shkruajme tekstin qe duam...
 • Camera Effect Me Photoshop

  Pershendetje…Ketu do te tregoj se si te bejme nje efekte te shkrierjes se nje aparati digjital.. * Programi: Adobe Photoshop CS4 * Niveli : Professional * Koha e Nevojshme: 2 ore deri 2 ore e 30 minuta Imazhi Perdundimtar do te kete kete forme : Hapi 1. Selektoni Foton...
 • 100 sfonde te mrekullueshme per windows 7

  100 sfonde te mrekullueshme per windows 7, vetem per ju vizitor te nderuar, te gjitha me kualitet original, dhe free. Shkarko: http://rapidshare.com/files/261026191/100_Windows_7_Wallpapers.rar...