• Apple prezenton MAcBook Air ultra të hollë

  Apple prezenton MAcBook Air ultra të hollë

  Kur Mac bashkohet me iPad rezultati është i mahnitshëm. Siv Xhobs ka paralajmëruar noutbuk Macbook Air ultra të hollë, në ngjarjen e djeshme të titulluar “Mbrapa tek Mac-i”. Emri i ngjarjes është plotësisht i qëlluar, duke mar parasysh se ishin të lajmëruar disa MAC risi. Mac Air është me të...
 • Cybertecture – WC paisje.

  Ja diçka për personat e mvarur nga rrjetet sociale të cilët mund të ja lejojn vetes 7.700 dollarë për një wc paisje. Bëhet fjalë për një pasqyrë në WC e bazuar në Android e cila ka qasje në internet. Cybertecture është një cyber pasqyrë për WC, me dimenzione 80x80x5...
 • Gresso Luxor World Time

  Zvicërant janë të njohur për nga orët precize, kurse kompania zvicërane Gresso është e njohur për nga veglat komunikative luksuze. Rezultati – telefon celularë me 6 orë të integruar. Gresso Luxor World Time është telefon celularë me gjashtë orë individuale – njëri do të tregon kohën nga qyteti juaj,...
 • Samsung prezenton tabletin Galaxy.

  Galaxy Tab është tablet i cili punon në Android 2.2(Froyo), posedon TFT-LCD ekran 7 inç, me një rezulucion prej 1024×768 pikselë, 512 MB RAM dhe 16 ose 32 GB memorie të mbrendshme, posedon poashtu edhe kamerë me 3mp me blic, si dhe një kamerë ne pjesën e përparme për...
 • Fotoaparat me projektues?

  Nëse jeni  prej atyre  që  bëheni nervoz, përderisa jeni duke fotografuar dhe dikush ju bezdis me fjalët “Hej bjere aparatin të shikoj veten”, dhe kacafytjet rreth aparatit tuaj, atëhere këtu është zgjidhja për ju, që do të ju lehtëson të shikoni së bashku fotografit pa patur nevoj të nërvozoheni....
 • Nokia prezentoi Touch X3 and Type

  Sot Nokia prezentoi modelin X3-02. Ky është telefoni i parë celularë Nokia që përdorë teknlogjin Touch and Type(Prekje dhe Shtypje), dhe ka një tastier standard alfanumerike, dhe njëkohëasisht ekran në prekje. Kjo paisje e rallë, ka shtepizën nga alumini, ekran në prekje me madhësi prej 2.4 inc ne formë...
 • Celularë prej 1 milion dollarë

  Kompania ruse Gresso e cila është e njohur me paisjet ekskluzive dhe ultra të shtrejta për celularë, prezentoi një celularë të cilin definitivisht asnjëher nuk do ta posedoni, për arsye se nuk mund ti lejoni vetes një luks të till. Gresso Lexor Las Vegas Jackpot nuk është celularë me...
 • BlackBerry Torch 9800

  Research in Motion prezentoi BlackBerry Torch 9800. Torch 9800 është paisja e parë që do të “vozitet” me sistemin operativ më të rri BlackBerry OS6, për të cilën thuhet se do të jetë gjeja më e përparuar në botën korporative. BlackBerry Torch 9800 ka një ekran me madhësi prej...
 • RIM do të lejon spiunim të BlackBerry

  Resarch in Motion, kreatorët e telefonit Blackberry, ranë dakord për ti bllokuar porno faqet, dhe të lejojnë qasje për ti spiunuar përdoruesit, pasi Emiratet e Bashkuara Arabe, Kuvajti, Arabia Saudite dhe India kërcënuan se do ta ndalojnë këtë telefon dhe shërbimet e tij nëpër këto vende. Ndryshe nga konkurentët,...