• World of Warcraft: Cataclysm u bë hit.

  Për vetëm dy ditë pas publikimit të video trejlerit World of Warcraft: Cataclysm, kjo video është shikuar më shum se 2 milion herë. Megjithatë pritet që video të bëhet edhe më shum hit sepse loja masive online e World of Warcraft ka më shum se 12 milion lojtarë në...
 • Peter Malinu prezentoi Majlo, djaloshin virtual.

  Djaloshi virtual Majlo për herë të parë u shfaq kur u prezentua Microsoft Kinect kontrolleri(i njohur si project Natal). Kontrolleri i Microsoft reagon në lëvizje, pa patur nevojë për tastier ose miun(mouse). I inspiruar nga kjo teknologji Peter Malinu, direktor i Microsoft në Europ në sektorin për lojra, krijoi...
 • Së shpejti 6 lojëra të reja nga “EA Games”

  Në një njoftim të bërë nga EA Games, bëhet e ditur se ata shumë shpejtë do të lansojnë 6 lojëra të reja. Ndër të cilat edhe lojërat shumë të pritura si “Darkspore” dhe “Sims 3: Late Night”. Më poshtë do ju paraqesim disa informata rreth ketyre lojërave si data...
 • GCO: Lojra 3D në dritare të shfletuesit

  Kompania Holandeze software-zhvilluese “Eximion” prezentoj në “Games Convention Online” (GCO) që u mbajt në Lajpcig (Gjermani)  “Kalydo”-n një proces, që kompreson lojra konvencionale nga Interneti dhe i integron direkt në një dritare të shfletuesit. Përdoruesit mund të startojnë lojën edhe para shkarkimit komplet të lojës. Loja nuk duhët instaluar...
 • Predator AG7750: Kompjuterë i ri nga Acer

  Pa dyshim se për lojërat kompjuterike nevoiten kompjuterë më të avancuar se sa kompjuterët normal që i keni në shtëpitë tuaja. E gjithë kjo pasi kohë pas kohe dalin lojëra të reja që kërkojnë kompjuterë më të fuqishëm, prandaj edhe kompanitë e ndryshme botërore lansojnë kompjuterë të fuqishëm pikërisht...
 • Need for Speed World do të luhet online, dhe pa pages, por…

  Duket se Electonic Arts, ka gjetur një model të shkëlqyer për ta promovuar lojën shumë të njohur NFS-World (gara me makina), duke e lansuar të njejtën pa pages dhe njekohësisht duke fituar. Need for Speed World, do të shfaqet më 20 korik, dhe do të luhet online, do jetë...
 • Gameri fiton lojën dhe merr 1.000.000 $

  Njëzet e katër vjeçari Wade McGilberry nga Alabama(SHBA), fitoi një çmim prej 1000000$ pasi arriti të luaj një lojë të përsosur “Major League Baseball 2k10”. “Mundohemi të jemi të përgjegjshëm” tha Wade, duke shtuar se këto para do ti përdorë për të paguar shtëpinë, dhe të fillojnë një familje...
 • Laptop te ri nga Eurocom

  Eurocom do hedh ne treg laptopa të rinjë për ata që luajn lojëra dhe janë gjithmonë në lëvizje. Nëse jeni i apasionuar pas lojrave kompjuterike dhe jeni gjithmonë në lëvizje atëherë këta laptopa janë ideal për juve. Eurocom do hedh ne treg tri lloje laptopësh për lojra, me kartela...
 • Activision nxjerr në shitje Call of Duty: Black Ops nga data 9 Nentor

  Activision ka paralajmruar se që nga data 9 Nëntor do të nxjerr në shitje lojën Call of Duty: Black Ops. Madje ka publikuar dhe një video ku mund të shihen imazhet e para të kësaj loje. Për më shumë informata vizitoni ueb faqen zyrtare këtu....