• HyperX Predator SDD, disku me shpejtësi të ‘çmendur’ nga Kingston

  Nëse kërkoni një performacë të mirë në kompjuterin tuaj, disqet SSD janë një zgjedhje e duhur për këtë, por nëse dëshironi të keni një performancë të mahnitshme atëherë HyperX Predator PCIe SSD do të ishte përzgjedhja juaj e adekuate. HyperX Predator PCIe SSD nga Kingston ofron leximin e të...
 • Vetura Ford S-Max iu detyron të zbatoni shpejtësinë maksimale të lejuar (Video)

    Të dënohesh për thyerje të rregullave në komunikacion, përkatësisht për kalim të shpejtësisë së limtuar, është një gjë e kushtueshme, por edhe e zakonshme për një pjesë të madhe të njerëzve. Megjithatë, Ford shpreson të parandalojë tiketat e tilla me prezantimin e veturave që mund të shikojnë dhe...
 • AMD dhe Nvidia bëhen gati për gjeneratën e ardhshme DirectX 12

  Microsoft ka ende kohë deri në lansimin e gjeneratës së ardhshmes multimediale Direct X 12, por kompanitë si AMD dhe Nvidia janë që tani në gjendje të mbështesin këtë gjeneratë me pajisjet e tyre harduerike. Nga AMD kemi serinë Radeon HD 7000 dhe Radeon R200 që do të mbështesin...
 • Galaxy S6 Duos, varianti me dy SIM kartela nga Samsung

  Përveç Galaxy S6 dhe S6 Edge, Samsung duket se ka ndërmend të sjell edhe variantin e tretë të pajisjes së fundit të kompanisë- Galaxy S6 Duos. I shfaqur së pari në Filipine, Galaxy S6 Duos do të jetë një variant tjetër nga Samsung me dy hapësira për SIM kartela....
 • 12-vjeçarja tenton të vras nënë e saj pasi që ajo ia kishte marrur iPhone-in

  Të premten, zyra e qarkut policor të Koloradosë vendosi një 12-vjeçare në qendrën Boluder për të miturit pasi që ajo u akuzua për dy tentime për vrasje të shkallës së parë. Pas një hetimi dy javor, policët besojnë që 12-vjeçarja ishte përpjekur dy herë të helmonte nënën e saj,...
 • God of War III Remaster së shpejti në PlayStation 4 (Video)

  God of War tani ka dhjetë vjetorin dhe Sony është duke e festuar atë me lansimin e lojës God of War III Remaster në PlayStation 4. Të gjithë adhuruesit e serive të lojës  do të jenë në gjendje të përjetojnë pjesën e tretë gjigande të serisë në PlayStation 4...
 • WordPress bllokohet në Pakistan

  Autoritetet e telekomunikacionit në Pakistan u kanë kërkuar ofruesve të shërbimeve të internetit të bllokojnë qasjen në WordPress.com. Si pasojë e kësaj, uebfaqja zyrtare e kësaj platforme dhe blogjet e tjera me WordPress nuk mund të ngarkohen në Pakistan. Pamje e paraqitur më lartë aktualisht shfaqet tek të gjithë...
 • Mercedes me 10 vetura hibride deri në vitin 2017

  Krijuesi i veturave Mercedes-Benz është duke planifikuar të lansojë 10 modele të reja hibride deri në vitin 2017, që do të thotë se do të krijojë nga një veturë për çdo katër muaj. Të dy modelet e konfirmuara për tregun amerikan, C350e dhe S550e do të arrijnë në vjeshtën...
 • Google krijon një tabletë të veçantë për qendrat e trajtimit të Ebola-së

  Qendrat e trajtimit për sëmundjet ajrore si Ebola padyshim që janë raste që duhet merrur seriozisht. Aty duhet të jetë e mbyllur gjithçka dhe doktorët apo shkencëtarët që punojnë me pacientët duhet të posedojnë veshje speciale pasi që rregullat për kontroll janë strikte. Pasi që edhe qendrat për të...