Kevin Mitnick do shfaqet në Shkup në muajin tetor?

Dikur ishte krimineli më i kërkuar kompjuteristik në SHBA, ishte i emëruar si krakeri më i fortë pasi që arriti të thyen FBI dhe Pentagon. Dy vjet ishte në...

Dikur ishte krimineli më i kërkuar kompjuteristik në SHBA, ishte i emëruar si krakeri më i fortë pasi që arriti të thyen FBI dhe Pentagon. Dy vjet ishte në arratisje. Në atë kohë FBI thoshte se ai perdorte celularë të klonuar për të fshehur vendodhjen e tij, dhe duke thyer dhjetra rrjete për këtë qëllim.

Tani Kevin Mitnik është ekspert për siguri komjuteristike dhe njëkohësisht autor, i cili pritet të shfaqet në Shkup në muajin tetorë. Ky informacion u shfaq në Twitter, i twittuar nga @kevinmitick. Profili nuk është i verifikuar si unikat, verifikim që e bën Twitter për personat e njohur, por nuk ka dyshim se ai është Mitnick.

Sa i përket shfaqjes së tij, ende nuk dihet se ku do të merr pjes. Akoma nuk ka ndonjë konfirmim zyrtarë personalisht nga zt. Mitnick.

Categories
Lajme

Albo eshte autor në Itshqip.com, i cili në kohën e lirë preferon të shkruaj, është një person i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Më shum është i përkushtuar për Sigurin në Internet, më saktësisht sigurinë në faqet e internetit dhe softuerëve.
6 Comments on this post.
 • hajduti
  13 August 2010 at 02:49
  Leave a Reply

  PO per cfare do te shfaqet ne Shkup?

 • Albo B.
  13 August 2010 at 03:16
  Leave a Reply

  @hajduti

  Sigurisht ne ndonje prezentim qe do te mbahet. Ka mundesi te jet i ftuar edhe si mysafir nderi nga ndonje kompani, per te folur dhe prezentuar dicka, nese marrim informacione me te hollesishme do te lajmerojme..

 • hajduti
  13 August 2010 at 15:03
  Leave a Reply

  ok ;)

 • Adriatik
  13 August 2010 at 17:01
  Leave a Reply

  weeeeeee shum me pelqen kevin mitnick e kam pa edhe filmin edhe kam lexu biografin e tij etj… K. Mitnick eshte 2pac per hacking :) :P

 • Adriatik
  13 August 2010 at 17:25
  Leave a Reply

  edhe dicka me ju tregu! @kevinmitick eshte me te vertet e kevin mitnick pershkak se edhe te web faqja e tij ka nje button ku eshte lidhur me kete twitter account ;)

 • Kubanezi
  28 August 2010 at 05:37
  Leave a Reply
 • Leave a Reply

  *

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY