Lansohet iPad 3

Sot në San Francisko, Apple prezantoi versionin me të ri të tabletit të vet iPad 3. Një tablet që do të realizoj ëndërrat tuaja. iPad-i i ri: ekran 9.7″(2048...


Sot në San Francisko, Apple prezantoi versionin me të ri të tabletit të vet iPad 3. Një tablet që do të realizoj ëndërrat tuaja.

iPad-i i ri: ekran 9.7″(2048 x 1536) Retina Display, A5X dual-core procesor me quad-core grafikë, kamerë iSight, 5 megapiksel aparat fotografik, filtera IR dhe ISP të ndërtuara në çipin A5X, diktim fytyre, video regjistrim 1080p, aparat fotografik VGA FaceTime, diktim zëri, 4G LTE në Verzion dhe AT&T, qëndrim baterie deri në 10 orë, dhe i hollë 9.4mm.

Çmimet e iPad-it të ri do sillen: vetëm WiFi: 499 dollarë për 16GB, 599 dollarë për 32GB dhe 699 dollarë për 64GB, ndërsa WiFi + 4G: 629 dollarë për 16GB, 729 dollarë për 32GB dhe 829 dollarë për 64GB.

Ai do të filloj të shitet me 16 Mars në SHBA, Kanada, Britani të Madhe, Francë, Gjermani, Zvicër, Japoni, Hong Kong, Singapor dhe Australi, ndërsa Apple do të përhapë shitjet e iPad me 23 Mars./itshqip

RELATED BY