LG Optimus L5

Po pra, LG ka prezantuar serinë e vetë, e cila fillon me shkronjën L, pajisja e parë ishte Optimus L3, ndërsa pas saj erdhi Optimus L5, e...


[MWC 2012] Po pra, LG ka prezantuar serinë e vetë, e cila fillon me shkronjën L, pajisja e parë ishte Optimus L3, ndërsa pas saj erdhi Optimus L5, e cila është pak me e fuqishme se Optimus L3.

Optimus L5 ka një ekran 4″, një procesor 800 MHz, aparat fotografik 5MP rear-facing me LED flash. Ajo do të drejtohet me Android 4.0 Ice Cream Sandwich dhe do ketë mbështetje për NFC dhe HDRI.

L-seria e LG do të niset për Evropë në gjysmën e vitit 2012, përsëri çmimi i Optimus L5 nuk dihet./itshqip

Categories
Hardware

Dardani është autor në itshqip.com, i cili kohën e lirë e shfrytëzon për të shkruar, është student dhe është i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Ndiqe Dardanin në: Blog | Twitter | Facebook | Google+
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY