LG prezentoi Optimus LU2300 Q2

LG sot publikoi modelin Optimus LU2300 Q2 – një telefon i zgjuar nga familja Optimus i bazuar në platformën Android. LG Optimus Lu2300 Q2 ka një tastier të plotë...

LG sot publikoi modelin Optimus LU2300 Q2 – një telefon i zgjuar nga familja Optimus i bazuar në platformën Android.

LG Optimus Lu2300 Q2 ka një tastier të plotë QWERTY, ekran në prekje me një madhësi diagonale 4inç, procesor NVIDIA Tegra 2 me një takt punues prej 1.2GHZ, kamerë me një rezulucion prej 5 megapikselësh dhe një tjetër video sekondare VGA për video thirje.

Telefoni peshon 142 gram dhe është i hollë vetëm 12,3 milimetra. Në tregun e Koresë do të lansohet javën e ardhshme, por akoma nuk ka informacione kur do të lansohet edhe nëpër tregjet tjera në mbarë botën. Nuk është publikuar as çmimi./itshqip

Categories
Hardware

Albo eshte autor në Itshqip.com, i cili në kohën e lirë preferon të shkruaj, është një person i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Më shum është i përkushtuar për Sigurin në Internet, më saktësisht sigurinë në faqet e internetit dhe softuerëve.
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY