LG zbulon Optimus G Pro!

LG tani ka zbuluar dizajnin e pajisjes së ardhshme që ka një ekran prej 5.5 inç pra Optimus G Pro. Kompania Koreane ka postuar një foto të këtij smartphone-i...

LG Optimus Pro

LG tani ka zbuluar dizajnin e pajisjes së ardhshme që ka një ekran prej 5.5 inç pra Optimus G Pro.

Kompania Koreane ka postuar një foto të këtij smartphone-i në faqen zyrtare në Facebook ku shihet se ka një ekran të lakuar.

Pajisja do të ketë një procesor quad-core dhe një ekran me kualitet HD prej 1080 piksel. Gjithashtu do të jetë me dy ngjyra të bardhë dhe të zezë.

Data e saktë e lansimit dhe çmimi i Optimus G Pro ende nuk janë bërë të ditura , por LG thekson se pajisja do të jetë në dispozicion  gjatë këtij muaji. Po ashtu, kompania shpreson se pajisja do të ketë një vlersim të mirë në Konkresin Botëror Mobil që do të mbahet në Barcelonë nga 25-28 shkurt./ITshqip

RELATED BY