Microsoft prezanton Surface Pro 3, tableti që do të zëvendësojë laptopët

Në një eveniment të mbajtur në Nju Jork, Microsoft prezantoi tabletin Surface Pro 3, e cila ka ekran 12 inç me rezolucion 2160 x 1440 piksel. Surface Pro 3...

Microsoft prezanton Surface Pro 3, tableti që do të zëvendësojë laptopët

Në një eveniment të mbajtur në Nju Jork, Microsoft prezantoi tabletin Surface Pro 3, e cila ka ekran 12 inç me rezolucion 2160 x 1440 piksel.

Surface Pro 3 ka procesor të gjeneratës së fundit nga Intel Haswell. Microsoft tha se kjo është pajisja më e hollë që ka bërthamë me  CPU. Versionet me Core i3, Core i5 dhe Core i7 janë në dispozicion, duke pasur çmime të ndryshme si:

  •     i3-4GB RAM-64GB – 799 dollarë
  •     i5-4GB RAM-128GB – 999 dollarë
  •     i5-8GB RAM-256GB – 1299 dollarë
  •     i7-8GB RAM-256GB – 1549 dollarë
  •     i7-8GB RAM-512GB – 1949 dollarë

Tableta ka kamerë 5 mega-piksel me aftësi për të kapur video me 1080p, ka hapsirën për USB 3.0 dhe atë për kartë microSD.

Kjo tabletë do të fillojë shitjet që nga nesër dhe do të jetë në dispozicion në SHBA./itShqip

RELATED BY