Motorola lanson pajisjen Moto E

Motorola ka lansuar tani pajisjen e mençur  Moto E në mbarë botën gjatë një evenimenti të mbajtur sonte në Londër. Motorola Moto E ka ekran 4.3 inç me rezolucion...

Motorola lanson pajisjen Moto E

Motorola ka lansuar tani pajisjen e mençur  Moto E në mbarë botën gjatë një evenimenti të mbajtur sonte në Londër.

Motorola Moto E ka ekran 4.3 inç me rezolucion 540×960, procesor Dual Core 1.2GHz Qualcomm Snapdragon 320, GPU 302 Adreno dhe 1GB RAM.

Pajisja ka gjithashtu 4GB hapsirë për akumulimin e të dhënave, vend për microSD, bateri 1.980mAh, dy vende për SIM kartë dhe Android 4.4 KitKat.

Moto E do të jetë në dispozicion në ngjyrë, të bardhë dhe të zezë, dhe ka çmim prej 120 dollarë./itShqip

Categories
Hardware

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY