Nokia prezenton C3-01 Gold Edition

Ndoshta nga mungesa e ideve interesante se çfar të bëjë me veten, Nokia lansoi telefonin C3-01 Gold Edition e cila është e bazuar në origjinalin C3-01, por tani e...

Ndoshta nga mungesa e ideve interesante se çfar të bëjë me veten, Nokia lansoi telefonin C3-01 Gold Edition e cila është e bazuar në origjinalin C3-01, por tani e zbukuruar me 18 karat ari.

Mirë, telefoni përveç zbukurimit të shtëpizës me ari, fitoi edhe procesor më të shpejtë me një takt punues prej 1GHz. Paisja është e destinuar për tregun në Europën Lindore(ndoshta sepse atje jetojnë më shum fansa të Nokias) dhe Lindjes së Mesme, dhe do të kushtojë rreth 220 euro(para taksave dhe pagesave tjera). Dmth me jo aq para ju mund tu posedoni një telefon nga ari.

Përndryshe, nga mundësitë tjera, paisja është e bazuar në verzionin Series 40 në Symbian, ekran në prekje me një madhësi diagonale prej 2.4 inch, Wi-Fi lidhje, një kamerë ne rezulucion prej 5 megapikselësh dhe LED blic./itshqip

RELATED BY