Samsung Galaxy S IV vjen më 14 Mars?

Pajisja e re nga Samsung me sistem operativ Andorid, Galaxy S IV, mendohet se do lansohet më 14 Mars por ende nuk është konfirmuar. Së pari një prezantues mobil...

Samsung Galaxy S IV

Pajisja e re nga Samsung me sistem operativ Andorid, Galaxy S IV, mendohet se do lansohet më 14 Mars por ende nuk është konfirmuar.

Së pari një prezantues mobil ,Eldar Murtazin , postoj në rrejtin social Twitter duke theksuar ” një ngjarje e madhe do ndodhë më 14 Mars” ,  po ashtu edhe SamMobile tha se Samsung është me të vërtetë është duke planifikuar diqka për këtë datë që mendohet se do jetë Galaxy S IV.

Detajet rreth kësaj pajisje nuk janë të sakta por nga raporti që është bërë mendohet se do ketë një procesor Exynos  me 8 bërthama, një ekran me kualitet të lartë, 2GB RAM, një kamerë 13 megapiksel dhe Android 4.2.2 .

Ndërsa sa i përket vendit të zbulimit të pajsijes mendohet që do të zhvillohet në Nju Jork, por për këtë vitë më shumë mendohet se zbulimi i shumë pajsijeve do bëhet në Konkresin Mobil Botëror që mbahet në Barcelonë më 25-28 Shkurt./ITshqip

RELATED BY