Samsung Galaxy S4 Mini vjen në Qershor

Pas lansimit të Galaxy S4 për Samsung është koha që të filloj krijimin e dizajnit të pajisjes së re që sipas disa raporteve thuhet se së shpejti do vijë...

Pas lansimit të Galaxy S4 për Samsung është koha që të filloj krijimin e dizajnit të pajisjes së re që sipas disa raporteve thuhet se së shpejti do vijë me Samsung Galaxy S4 Mini.

Sipas disa burimeve thuhet se Galaxy S4 Mini do ketë në përgjithësi dizjan të ngjajshëm me Galasy S4 por ajo që do të ndyshojë është sigurisht madhësia por edhe performancat.

Galaxy S4 Mini vjen ne qershor ITshqip

Galaxy S4 Mini (GT-I9190) do të jetë në dispozicion me dy SIM kartela, po ashtu mendohet se do ketë një procesor me dy bërthama  mjaftë të shpejtë pra më tepër se 1.6GHz dhe një ekran 4.3 inç me kualitet të plotë HD.

Pra, Galaxy S4 Mini do të jetë pak më i madhë sesa Galaxy SIII që ka një ekran 4 inç, ndërsa mendohet se do ketë versionin Jelly Bean 4.2.2 të sistemit operativ Android.

Galaxy S4 Mini do të lansohet gjatë këtij viti, kryesishtë gjatë muajve Qershor-Korrik ./ITshqip

Categories
Lajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY