Samsung lanson Galaxy Grand 2

Samsung ka lansuar pajisjen Galaxy Grand 2, një pajisje e menqur me ekran 5.25 inç që është pasardhës i pajisjes Galaxy Grand, e cila po ashtu njihet si pajsje...

Samsung lanson Galaxy Grand 2

Samsung ka lansuar pajisjen Galaxy Grand 2, një pajisje e menqur me ekran 5.25 inç që është pasardhës i pajisjes Galaxy Grand, e cila po ashtu njihet si pajsje me ekran të madh.

Pajisja ka një ekran me madhësi 1280×720, procesor Quad-Core 1.2 GHz, 1.5 GB RAM, 8GB hapsirë dhe kamerë 8 mega-piksel.

Dimensionet e pajisjes Grand 2 janë 146.8 x 75.3 x 8.9 mm dhe 163g, bateri 2.600 mAh. Pajisje vjen me hapsirë për dy SIM kartela dhe sistem operativ Android 4.3 Jelly Bean.

Galaxy Grand 2 do të jetë në dispozicion në tri ngjyra, të zezë, bardhë dhe rozë. Çmimi dhe data e saktë e daljes në treg ende nuk janë zbulur./itShqip

RELATED BY