Samsung lanson Galaxy S4 Mini

Sot Samsung ka lansuar pajisjen, Galaxy S4 Mini, duke zgjeruar trendin e saj rreth hedhjes në treg të pajisjeve të reja. Samsung ka quajtur këtë pajisje ” Fëmijë i...

ku-xlarge itShqip
Sot Samsung ka lansuar pajisjen, Galaxy S4 Mini, duke zgjeruar trendin e saj rreth hedhjes në treg të pajisjeve të reja. Samsung ka quajtur këtë pajisje ” Fëmijë i vogël” në krahasim me Samsung Galaxy S4. Pra, një pajisje me ekran 4.3 inç konsiderohet si ” Mini ” është diqka mahnitëse nga Samsung, pasi që iPhone 5 ende është më i vogël se Galaxy S4 Mini.

Samsung me serin e telefonave Mega me madhësi mbi 5 inç, sigurisht ka ngritur normën e firmës dhe prandaj ekrani me madhësi prej 4 inç konsiderohet si i vogël. /itShqip

Specifikat e Samsung Galaxy S4 Mini :

  • 4.3 inç qHD Super Amoled Display
  • Procesor Dual- Core 1.7 GHz
  • 1.5 GB RAM
  • 8GB Memorie të intergruar
  • Hapsirë për MicroSD kartë deri në 64GB
  • 8 mega-piksel kamerën mbrapa
  • 1.9 mega-piksel kamerën para
  • Android Jellybean 4.2.2
  • 8.94 mm  i hollë
  • Baterinë 1900 Mah

 

RELATED BY