Samsung paralajmëron tabletin e parë me Android 4.0

Samsung zyrtarisht paralajmëroi tabletin e parë i cili do të përdorë verzionin më të ri të sistemit operativ mobil Android, Ice Cream Sandwich. Bëhet fjalë për tabletin e quajtur...

Samsung zyrtarisht paralajmëroi tabletin e parë i cili do të përdorë verzionin më të ri të sistemit operativ mobil Android, Ice Cream Sandwich.

Bëhet fjalë për tabletin e quajtur Galaxy Tab 2 i cili është shum i ngjajshëm me origjinalin Galaxy Tab. Ky model ka një procesor 1GHz dual-core, 1 GB RAM, 7 inch WSVGA ekran me rezulucion 1024×600, hapësirë prej 8GB, 16GB dhe 32GB, një kamerë prej 3 megapikselëve dhe një tjetër në pjesën e përparme VGA, Wi-FI , Bluetooth 3.0, MicroSD, HSPA+ dhe një bateri 4,000mAh.

Samsung Galaxy Tab 2 vjen me interfejs TouchWiz, mbështetje për Samsung aplikacionet, Hub mbështetje, ChatOn, AllShare Play, Kies Air dhe shum gjëra tjera.

Ky tablet debutimin e tijë do të ketë në muajin mars në Britaninë e Madhe./itshqip

via SammyHub

RELATED BY