Samsung prezentoi një model të ri Galaxy

Samsung prezentoi një model të ri i cili do të quhet Galaxy Advance S. Bëhet fjalë për një celular të zgjuar me një procesor dual-core 1GHz, RAM memorie 768MB,...

Samsung prezentoi një model të ri i cili do të quhet Galaxy Advance S.

Bëhet fjalë për një celular të zgjuar me një procesor dual-core 1GHz, RAM memorie 768MB, ekran 4 inch Super AMOLED me një rezulucion prej 480 x 800 dhe hapësirë prej 16GB, kamerë 5 megapikselësh në pjesën e pasme dhe një tjetër prej 1.3 megapikselësh. Samsung Galaxy Advance S do të ketë mbështetje për HSPA lidhjet, falë së cilës do të arrijnë shpejtësi interneti deri në 14,4Mbps.

Samsung Galaxy Andvance S në fillim do të përdorë Android 2.3 Gingerbread. Kompania koreane nuk zbuloi çmimin e këtij modeli, por është zbuluar se fillimisht do të shfaqet në Rusi në shkurt të këtij viti, dhe më pas në gjith botën./itshqip

RELATED BY