Samsung publikon specifikat rreth Galaxy Mega 5.8

Samsung ka vendosur të prezantoi edhe një seri të re të pajisjeve të mençura mobile të quajtur ” Galaxy Mega” dhe specifikat dhe detajet rreth saj janë konfirmuar. Sipas...

Galaxy Mega Itshqip

Samsung ka vendosur të prezantoi edhe një seri të re të pajisjeve të mençura mobile të quajtur ” Galaxy Mega” dhe specifikat dhe detajet rreth saj janë konfirmuar.

Sipas një raporti nga SamMobile, Galaxy Mega 5.8, apo  me emrin e koduar si GT-I9152 do të jetë një fabletë me SIM kartë të dyfishtë. Galaxy Mega ka ekran 5.8 inç me kualitet të lartë HD, një rezolucoon prej 960×540 piksel, procesor Dual-Core 1.4 GHz dhe 1.5GB RAM, gjithashtu me 8 mega-piksel kamerën e pasme dhe 2 mega-piksel kamerën para.

Samsung Galaxy Mega 5.8 vjen me opcionet e lidhjeve të fundit, duke përfshirë Bluetooth 4.0, Wi-Fi 80211 a/b/g/b dhe gjithashtu mbështetë GPS. Fableta e ardhshmme është me sistem operativ Android 4.1.2 ose Android Jelly Bean 4.2.2 dhe me bateri 2600 mAh. /ITshqip

Categories
HardwareLajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY