Si te bejm mount nje iso file(VIDEO)

Shum her na ndodh qe te shkarkojm File te ndryshme (lojra,programe etj), dhe ato te jen ne formatin .ISO, te cilat per ti hapur na kerkon qe ti bejm...

Shum her na ndodh qe te shkarkojm File te ndryshme (lojra,programe etj), dhe ato te jen ne formatin .ISO, te cilat per ti hapur na kerkon qe ti bejm BURN(djegim) .

Qfar eshte .ISO file :

.ISO file eshte thjesht nje Disk Image , kurse nese deshirojm qe ta hapim at file kemi 2 menyra :

1.Burn(ta djjegim), ku na nevojiten CD-DVD per ta ber BURN , dhe

2.Ta bëjm te duket kinse po e vendosim ne disk .

Fatmirsisht egziztoj programe te ndryshme qe mundësojn te bejm Mount ndonje .ISO image .

Disa nga keto programe jan : MagicDisc , Virtual CloneDrive , Power Iso , MagicIso e shum te tjera , qe te gjitha falas (free) .

Instalimin, perdorimin e gjithqka tjeter rreth ksaj teme i keni ne videon me posht .

Ja dhe linqet per shkarkim :

MagicDics

http://download.cnet.com/MagicDisc/3000-7970_4-10587931.html

MagicIso

http://www.magiciso.com/download.htm

Vitual CloneDrive

http://www.slysoft.com/en/download.htm

 

Autori: Meteora

 

Categories
Mësime

Itshqip.com, është portal shqiptarë për teknologji informative, i cili me konceptin, punën dhe dizajnin dukshëm dallohet nga portalet tjera në ueb hapësirën shqiptare, duke i pranuar dhe përdorur zgjidhjet më të reja digjitale për të promovuar IT përmbajtje sa më të mirë.
One Comment
 • VaaLmir TuPac
  17 October 2015 at 02:17
  Leave a Reply

  kto sene pi di montim formatim e shum sene tjera po me hakerat spo di hahha naj msim a naj sen a…!!!

 • Leave a Reply

  *

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY