Sony lanosi dy pajisje , Xperia SP dhe Xperia L

Sony qysh në fillim të këtij viti lansoi Xperia Z, por tani lansoi edhe dy pajisje të tjera si Xperia SP dhe Xpera L dhe që të dy pajisjet...

Xpera SP dhe Xperia L  ITshqipSony qysh në fillim të këtij viti lansoi Xperia Z, por tani lansoi edhe dy pajisje të tjera si Xperia SP dhe Xpera L dhe që të dy pajisjet kanë sistem operativ Android.

Xperia SP ka ekran 720p me madhësi 4.6 inç, një kamerë 8 mega-piksel dhe procesor dual-core 1.7GHz Snapdragon. Po ashtu pajisja kornizat i ka të ndërtuara nga alumini dhe është në dispozicion në tri ngjyra : të bardhë , kuqe dhe të zezë.

Xperia L ofron atë që kompania Sony e quan ” kamera më e mirë e një pajisje të menqurë “, pra pajisja ka kamerë 8 mega-piksel, mbështet HDR, dhe disa efekte të tjera.

Xpera L ka një ekran me madhësi 4.3 inç, një procesor dual-core dhe është në dispozicion në tri ngjyra, pra si Xperia SP.

Ndërsa që të dy pajisjet do të jenë në shitje gjatë tremujorit të dytë të këtij viti, ndërsa rreth çmimit asgjë është konfirmuar./ITshqip

 

RELATED BY