microsoft

 • Android bëhet më i popullarizuar se iOS?

  Evropianët përdorin më shum Android sesa Apple iOS, por më pak se Symbian. Sipas ComScore, Android mund të gjendet në një të katërtën e numrit të përgjithshëm të telefonave të zgjuar në Francë, Gjerman, Itali, Spanjë dhe Britanin e Madhe. Vitin e kaluar, Android ishte në vendin e fundit...
 • Pamje të reja nga Windows 8, shijoni?

  Ju po e pritnit me padurim pamjen e Windows 8 dhe ne kemi disa të reja për ju, Microsoft ka zbuluar sistemin e ri operativ Windows 8 dhe ai duket tejet i bukur dhe tërheqës. Ne kemi përgaditur një galeri të tërë për ju, ku mund të shikoni pamjen...
 • SkyDrie Wave 5 do të ofroj ruajtje të pakufizuar të fotove dhe dokumenteve

  Në qoftë se ju përdorni SkyDrive për ruajtjen e fotografive dhe dokumenteve tuaja, ju do të keni disa risi brenda këtij shërbimi, të cilat Microsoft do t’i realizoj dalëngadalë. Përdoruesit e sistemit të ruajtjes do të mund të ruajnë një sasi të pakufizuar të dokumenteve dhe fotografive me SkyDrive...
 • Google Chrome feston tre-vjetorin

  Shfletuesi Google Chrome ka nisur të përdoret nga përdoruesit tri vjet më parë, ndërsa kompania ka postuar në ditarin e saj një infografikë interaktive dhe një listë të përmirësimeve në Chrome. Google ka me tepër arsye të festoj se sa një ditëlindje, sepse shfletuesi Google Chrome ka pësuar një...
 • Njoftohuni me burrin e përsosur G-Male.

  Detyra e Google është që të zgjidhë çdo problem, dhe t’ju lehtësoj jetën juve, kurse produkti i tyre më i ri kontribon për këtë gjë. Produkti më i ri nga Google, G-Male ka për qëllim që t’ju tregoj juve se si duhet të duket një burrë i përsosur, burrë...
 • Zyrtare: Microsoft bleu Skype për 8.5 miliardë dollarë

  Microsoft e bleu Skype për 8.5 miliardë dollarë, më qëllim që të ofrojë mbështetje për paisjet e Microsoft si Xbox, Kinect dhe kompjuterët e ardhshëm tabletë të Microsoft si dhe Windows Phone, kurse gjithashtu kjo kompani do të lidh Skype me përdoruesit e Lync, Outlook, Xbox Live dhe komunitetet...
 • Edhe Microsoft në garë për Skype?

  Google, Facebook tani dhe Microsoft të tre gjigantët në internet janë kandidatë për të blerë ose për të filluar investime për një bashkpunim serioz me VoIP shërbimin e kompanisë Skype. Këto janë aktualisht vetëm spekulime të cilat po sillen nëpër internet, duke filluar nga agjensia Reuters e cila sipas...
 • Pothuajse 30% e videove në Youtube janë transferuar në WebM

  Të gjitha videot e reja të ngarkuara në Youtube, si dhe pothuajse 30% nga gjith video biblioteka, tani janë transkoduar në WebM, format për media e lirë për ueb video dhe audio. “Sinqeriteti do ti lejojë gjithkujt të pasuronë formatin dhe integrimet e saja, duke rezultuar kështu me përvojë...
 • Edhe Microsoft planifikon NFC pagesa nga celulari përmes Windows Phone

  Pas Apple dhe Google-s, tani edhe Microsoft është përfshirën në planet për të mundësuar pagesa online nga celularët, shkruan Bloomberg. Momentalisht kompania nga Redmond punon në verzionin e një softueri për Windows Phone për të përdorur Near Field Communication(NFC) teknologjin, që të mund të bëhen transaksione të shpejta mobile....