PC

 • Rockstar shtynë lansimin e GTA 5 për PC

  Rockstar Games njoftoi që versioni për PC i lojës, Grand Theft Auto V, nuk do të lëshohet deri më 24 Mars 2015, thuajse dy muaj më vonë nga data që ishte planifikuar. E lëshuar së pari në Xbox 360 dhe PlayStation 3, loja kohëve të fundit është përditësuar për...
 • “Mosque Attack”, virusi tjetër në iOS

  Duket se iOS është duke kaluar një muaj të keq, javën e kaluar ishte WireLurker, një virus që ishte në gjendje të infektojë pajisjet e kompanisë Apple kur përdoruesit lidhnin telefonin e tyre me PC përmes USB-së. Sot, kemi të bëjmë me diqka edhe më të frikshme. Quhet “Masque Attack”...
 • HP prezanton laptopin SlateBook PC

  HP ka sjellur platformën Android në laptopin e tij të fundit, SlateBook PC që pritet të shfaqet në treg gjatë kësaj jave. HP ka lansuar SlateBook PC, një laptop Android me 14 inç, dizjan të lëmuar dhe të drejtë. SlateBook PC përmban procesor Nvidia Tegra 4, 2GB RAM, hapsirë...
 • ‘Minecraft’ vjen në XBox One, PS4, PS Vita në muajin Gusht

  Minecraft pritet të vijë së shpejti në xBox One, Play Station 4 dhe PlayStation Vita gjatë muajit Gusht, dhe ata që aktualisht kanë blerë gjeneratën  e kaluar të konsolës do të kenë zbritje vërtetë serioze. Lojtarët të cilat tashmë kanë gjeneratën e mëparshëme të Minecraft do të jenë në...
 • Instalo Android 4.2.2 Jelly Bean në PC

  Për të instaluar Android 4.2.2 Jelly Bean në PC tuaj nuk ju nevoitet ndonjë diplomë master në Shkenca Kompjtuerike, thjeshtë ju duhet kohë të lirë dhe aftësia për të ndjekur hapat nga 1 deri në 10. Gjithashtu mos u shqetësoni nëse mendoni se jeni duke bërë diçka ilegale, pasi...
 • Kasperski: Apple është 10 vite pas Microsoft

    Edhe pse Apple regullisht lëvdrohet se sistemi operativ i tyre është plotësisht i sigurt, Kaspersky Labs nuk mendon ashtu. “Mendoj se 10 vite jan pas Microsoft kur flasim për siguri. Për shum vite flas që në aspektin e siguris nuk ka ndonjë dallim thelbësor mes Windows dhe Mac....
 • Tani mund të luani Angry Birds në Facebook

  Loja popullore Angry Birds erdhi edhe në Facebook, dhe që nga ky moment ju mund të luani me llogarinë tuaj në Facebook. Loja Angry Birds, së pari për iOS është shkarkuar 700 milionë herë vetëm në këtë platformë, duke mos llogaritur atë për Android, Java dhe Deksktop. Ndërsa tani...
 • Firefox 10 tashmë në dispozicion

  Versioni i fundit i shfletuesit Firefox nga kompania Mozilla është tani në dispozicion për shkarkim falas. Përmirësime të shumta janë bërë në këtë version, Firefox 10 mbështet API, ekran të plotë për aplikacione, UI elemente, mbëshetje me të mirë për shtojca, mbulim dhe përmirësime grafike dhe anti-aliasing për WebGL....
 • Angry Birds me 14 shkurt në Facebook

  Loja e famshme botërore Angry Birds nga kompania Rovio do të debutoj në rrjetin social Facebook me 14 shkurt, ditën e Shën Valentinit. Jo se është diçka e re, sepse Angry Birds është në dispozicion për iPhone, iPod Touch, iPad, Android, Java, Google Chrome dhe për kompjuter, por kjo...