samsung

 • Pas patentave, Samsung nga Apple “vjedh” edhe aktorët?

  Lufta mes Samsung dhe Apple nuk ka të ndalur. Përderisa ende janë duke luftuar nëpër gjykata me padi të ndryshme, në ndërkohë nuk mund të qëndrojn pa vjedhur diçka njëri-tjetrit. Këtë herë, Samsung “huazoi” aktorën ose vazjën e njejtë që shfaqet në reklamën e iPhone 4S. Pas vjedhjes së...
 • Samsung prezentoi Galaxy Y Duos dhe Galaxy Y Pro Duos

    Samsung zbuloi dy telefona të ri, të bazuar në Android të cilët mbështesin njëkohësisht 2 sim kartela – Galaxy Y Duos dhe Galaxy Y Pro Duos. Të dy modelet i takojnë klasës më të ulët të paisjve dhe janë të dizajnuar për nevojat e tregjeve në zhvillim. Të...
 • Samsung Galaxy S2, eksplodon në xhep?

  Viti i Ri po afrohet dhe me të vërtetë na nevoiten shumë fishekzjarre që të festojmë aq shumë sa i gjithë qielli të shndërisë. Prandaj edhe një të riu që po shkonte në shkollë i erdhi një fishekzjarre e vogël në xhepin e tij, e cila nuk bëri shumë...
 • Reklama e Samsung ngacmon konsumatorët e Apple!

  Samsung ka hudhur një video reklamë në internet që përdorë një klishe efikase për disa nga konsumatorët e Apple që presin në radhë për të marrë modelin e ri, iPhone 4S. Reklama po korr një tërheqje masive virale në rrjetet sociale, dhe të jemi të sinqertë, kjo video është...
 • Apple fiton betejën kundër Samsung në Australi

  Një gjykatë australiane ka ndaluar përkohësisht shitjen e tabletëve të Samsung Electronic në australi, pasi që Samsung ishte akuzuar nga kompania Apple. Apple ka akuzuar Samsungun për kopjimin e ekranit dhe teknologjinë e prekjes në paisjen e vet Galaxy Tab 10.1. Të dy kompanitë janë të përfshira në beteja...
 • Samsung do të padisë Apple-n menjëher pas prezentimit të iPhone5

  Apple është duke paditur Samsung tash më një kohë të gjatë nëpër gjith botë, nga SHBA deri në Australi. Shumë nga paditë kompania amerikane arriti ti fitoj. Kuptohet kjo situatë nuk i pëlqen aspak Samsung, kështu që kanë vendosur të kundërpërgjigjen, duke kërcënuar se do të përpiqet ta ndalojë shitjen...
 • Samsung Wave 3 do të lansohet në tetor

  Brezi i ri i telefonave nga Samsung po vjen, Samsung Wave 3 është telefoni i ardhshëm për të cilin nuk dihet asnjë datë e saktë e lansimit, por thuhet se do dalë në treg brenda muajit tetor. Një ekezekutiv i Samsung ka konfirmuar se Wave 3 do të lëshohet...
 • HTC: Të rinjët nuk e preferojnë iPhone?

  Duke folur në konferencën Mobile Future Forward në Seattle, shefi i HTC, Martin Fitcher kapërceu në një bisedë krejtësisht tjetër, duke u treguar të pranishmëve bisedën që e zhvilloi në kolegjin e vajzës së tij. Ai tha “Unë e dërgoj vajzën time çdo ditë në shkollë dhe një ditë...
 • Apple padit Samsungun në Japoni

  Depertamenti ligjor i Apple gjendet në një kohë shumë të mirë, me patenta në gjithë globin. Apple paditi Samsungun për shkelje të patentës në lidhje me iPhone dhe iPad, derisa Samsung filloi të prodhonte produkte të njëjta me ato të Apple. Lufta së pari filloi në Gjermani, pastaj në...