twitter

 • Mark Zuckerberg konverton 5 milionë fansat e tij në abonues?

  Themeluesi i Facebook Mark Zuckerberg, ka grumbulluar më shumë se 5 milionë abonues, duke ju falenderuar një marifeti të thjeshtë. Të mërkurën, Facebook ka lëshuar në përdorim butonin Subscribe. Ky buton lejon përdoruesit të ndjekin njëri-tjetrin duke shikuar me të rejat rreth atyre përdoruesve të abonuar. Kjo mënyrë e...
 • Twitter lëshon mjetin “Web Analytics”

  Twitter ka lëshuar mjetin më të ri Web Analytics që do të ndihmoj për sigurimin e disa paqartësive të pronarëve të faqeve të internetit, pra përdoruesit do të dinë trafikun e cicërimave, lidhjeve dhe etiketave të tyre. Twitter Web Analytics ka për qëllim të ju ofroj përdoruesve më shumë...
 • Facebook shton butonin “Subscribe”

  Facebook ka shtuar butonin me të ri në profilet e përdoruesve që ju lejon të abonoheni dhe të ndiqni çdo përdorues, pavarësisht nëse është mik i juaji ose jo. Duke filluar nga sot, përdoruesit mund të shohin butonin Subscribe në çdo profil të Facebook. Butoni ju jep mundësi të...
 • Amerikanët shpenzojnë 23% të kohës në rrjetet sociale (infografikë)

  Amerikanët shpenzojnë gati një të katërtën e kohës së tyre për të qëndruar në linjë (ang. online) në rrjetet sociale, thotë një raport i lëshuar nga Nielsen. Sipas raportit të Nielsen, rrjetet më të popullarizuara dhe me të vizituara nga amerikanët janë: Facebook, e dyta Blogger, pastaj renditet Tumblr,...
 • 30 vite burg sepse në Twitter kishin nxitur panikë të rreme!

  Një mësues meksikan i quajtur Gilberto Martinez Vera dhe një udhëheqëse e radios e njohur si Maria de Hesus Bravo Pagola, mund të marrin edhe deri në 30 vite burg, dënim për terorizëm sepse përmes rrjetit Twitter kishin nxitur panikë të rreme për rrëmbime të fëmijëve dhe të njerëzve...
 • Twitter ta njohë Kosovën si shtet?

  Një përdorues shqiptar i Twitter, Gent Thaçi ka marrë një iniciativë diskutimi në Twitter për pranimin e Kosovës si vend i pavarur në lokacionet e Twitter. Genti, ka marrë këtë iniciativë pasi që postoi një cicërimë të Eliza Dushkut në Twitter, hetoi se ai ndodhej në Rusi, që nuk...
 • Bebja e Beyonce’s vendos rekord të ri në Twitter

  Rekordet janë bërë për t’u thyer, dhe e gjithë kjo histori e thyerjes se rekordit filloi kur diva e muzikës, Beyonce shkroi në Twitter se është shtatëzënë. Ky lajm theu rekordin paraprak, duke siguruar një rekord të ri prej 8.868 cicërima në sekondë. Të ju tregojmë me saktësisht se...
 • Twitter shton galerinë e fotografive në profilin e përdoruesve

  Nëse ndonjëherë keni postuar fotografi në Twitter përmes shërbimeve të fotografive si yFrog, Twitpic, Instagram ose drejtpërdrejt nga shërbimi i Twitter për fotografi, atëherë ato fotografi do të shfaqen në profilin tuaj në Twitter si galeri fotografishë. Twitter ka lëshuar këtë opsion tek të gjithë përdoruesit që nga dita...
 • Twitter do ta blejë TweetDeck për 50 milionë dollarë

  Twitter është në bisedime për ta blerë TweetDeck, një prej klientët më të popullarizuar në rrjetin, për rreth 50 milionë dollarë shkruan Wall Street Journal. TweetDeck është një desktop aplikacion për iOS dhe Android i cili shfaq të gjitha cicërimat(tweets) prej strim përdoruesit në desktop, dhe ka një mundësi...