youtube

 • Google+ me fuksione të reja për YouTube dhe Chrome

  Google njoftoi integrimin e saj të mëtejshëm të YouTube dhe Chrome në rrjetin e vet social, Google+. Gjigandi i kërkimit e bëri njoftimin në blogun e vet zyrtar të enjten, duke treguar se si ekipi i Google ka vazhduar ta integroj YouTube’n dhe Chrome’n në Google+. Verën e kaluar,...
 • Anonymouse Vs Narko Kartelët

  Grupi i hakerëve Anonymouse u kërcënua se do të zbulojë emrat e pjestarëve të narko-kartelit Zetas, nëse kriminelët nuk lirojnë një pjestarë të këtij grupi të hakerëve i cili ishte rrëmbyer. Nëse deri të shtunën, 5 nëntor, Zetas nuk liron pjestarin e këtij grupi Anonymouse, ky grup do të...
 • YouTube prezanton funksionin e ri të ndryshimit të videove!

  YouTube ka bërë edhe një hap të rëndesishëm në rrugen e saj drejt suksesit, ajo ka shtuar edhe disa tipare të reja për ndryshimin e videove brenda YouTube, që disa nga përdoruesit mund ta kenë vërejtur sepse ky funksion i ri është lëkundur tek të gjithë përdoruesit të mërkurën....
 • Pothuajse 30% e videove në Youtube janë transferuar në WebM

  Të gjitha videot e reja të ngarkuara në Youtube, si dhe pothuajse 30% nga gjith video biblioteka, tani janë transkoduar në WebM, format për media e lirë për ueb video dhe audio. “Sinqeriteti do ti lejojë gjithkujt të pasuronë formatin dhe integrimet e saja, duke rezultuar kështu me përvojë...
 • Youtube mundëson krijimin e videove të animuara

  Youtube.com/create është një shërbim i ri beta në Youtube, përmes së cilit duke përdorur mundësitë e Xtranormal, Stupeflix dhe GoAnimate mund të krijoni video tuajën, në rast se nuk posedoni kamerë. Me ndihmën e GoAnimate dhe Xtranormal Movie Maker mund të krijoni video të animuara për vetëm disa minuta....
 • Interneti në vitin 2010, sipas numrave.

  Pingdom publikoi një statistikë interesante çfar kishte ndodhur në Internet për vitin 2010, duke u nisur nga e-mail mesazhet, e deri tek serverët, sa fotografi janë të ngarkuara në Flickr etj. E Pabesueshme është fakti se për një vit janë arritur numra të komunikimin dhe shpërndarjes të përmbajtjeve afërsish...
 • Youtube videot më të shikuara për vitin 2010.

  Gjithçka filloi me krim, kurse mbaroi me hit muzikorë, thotë Youtube për Bed Intruder Song e cila është video amatore më e shikuar në Youtube për vitin 2010. Video shërbimi publikoi dhe linjë kohore me momente të cilat kishin ndjekur vitin e Youtube. Më posht është lista e top...
 • Në Youtube për çdo minutë ngarkohen 35 orë video.

  Në video shërbimin më të njohur në botë, çdo orë ngarkohen video me gjersi prej 2.100 orëve, ose 50.400 orë çdo ditë. Sigurisht koncepti i Youtube është që kush dëshiron mund të publikon video, dhe ndoshta përmbajtja e gjeneruar nuk ka edhe ndonjë kualiteti, por nga ana tjetër ka...
 • Yotube starton online videotekën

  Shitorja në youtube për përdoruesit shqiptar është e zbrazët, por me vet faktin që është në dispozicion ndoshta sygjeron në atë se në të ardhmen do mund te huazohen filma edhe tek ne, sigurisht nëse rregullohen të drejtat autoriale. Sa i përket videotekës amerikane, bëra disa gjiro duke përdorur...