Vertu Ti me çmim mbi 10.000 dollar

Pajisja luksoze britanike e dizajnuar nga Vertu lansoi modelin e ri Vertu Ti , një smartphone me një sistem operativ Andorid dhe një çmim prej 7.900 euro ose 10.569...

Vertu Ti
Pajisja luksoze britanike e dizajnuar nga Vertu lansoi modelin e ri Vertu Ti , një smartphone me një sistem operativ Andorid dhe një çmim prej 7.900 euro ose 10.569 dollar.

Pajisja ka një ekran prej 3.7 inç , por kjo nuk të lë aq përshtypje nëse shikojmë performancat. Vertu Ti ka një procesor dual-core me 1.7GHz SnapDragon S4 CPU , versionin Android 4.0 , 1GB RAM , 64GB hapsirë dhe një kamer me 8 mega piksel (MP).

Po ashtu, përveq performancave materiali i përdorur është i shkëlqyer pra kristal dhe titan që është bërë nga një zejtar në Angli prej 184 pjesëve. Tani pajisja është në shitje në dyqane online . /ITshqip

Categories
Hardware

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
No Comment

Leave a Reply

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RELATED BY