Yotube starton online videotekën

Shitorja në youtube për përdoruesit shqiptar është e zbrazët, por me vet faktin që është në dispozicion ndoshta sygjeron në atë se në të ardhmen do mund te huazohen...

Shitorja në youtube për përdoruesit shqiptar është e zbrazët, por me vet faktin që është në dispozicion ndoshta sygjeron në atë se në të ardhmen do mund te huazohen filma edhe tek ne, sigurisht nëse rregullohen të drejtat autoriale. Sa i përket videotekës amerikane, bëra disa gjiro duke përdorur proxy server, dhe më duket që ishin të gjith titujt kryesor, duke u nisur nga fituesi i oskarit “Precios”, por edhe filmat tjer të njohur si “Pi” …

Më herët youtube kishte bërë një test jo edhe shum të sukseshëm, një eksperiemnt me filmet nga Soundance festivali. Megjithatë dallimi prej atëher kur ishin ofruar vetëm 5 filma, tani ky numër është shum më i madh.
Nga ana tjetër, sa i perket përdoruesve shqiptar (Kosov dhe Shqiperi), cfar mendoni ju a do të paguanit të shikoni një film në Youtube.

Categories
Lajme

Albo eshte autor në Itshqip.com, i cili në kohën e lirë preferon të shkruaj, është një person i apasionuar pas Teknologjisë dhe Informatikës. Më shum është i përkushtuar për Sigurin në Internet, më saktësisht sigurinë në faqet e internetit dhe softuerëve.
2 Comments on this post.
 • Fatos
  27 April 2010 at 12:02
  Leave a Reply

  Une do pajtohesha te shikoja filma nga YouTube por vetem kur te rregullohet edhe shpejtesia e internetit pasi me kete shpejtesi te tanishme do te ikin te gjithat filmat pa i pare edhe pse i paguan.

 • Emin
  27 April 2010 at 17:50
  Leave a Reply

  Po pra edhe un pajtohem me ty fatos, deri sa ende jemi me kete rrjet te dobet ne shqiptaret, asgje me kete sherbim.

 • Leave a Reply

  *

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY