Zyrtare: Ipko do sjell rrjetin 3G

Kompania Ipko e cila  njihet si kompania e telekomunikacionit me rritjen më të shpejtë në Evropë njoftoi në llogarin zyrtare në Twitter përmes një statusi/cicërime se së shpejti do...

Kompania Ipko e cila  njihet si kompania e telekomunikacionit me rritjen më të shpejtë në Evropë njoftoi në llogarin zyrtare në Twitter përmes një statusi/cicërime se së shpejti do sjell rrjetin 3G në Kosovë.

IPKO 3G

Me lansimin e rrjetit 3G në Kosovë, Ipko do bëhet kompania e parë e telekomunikimit e cila ofron këtë shërbim pasi që operatorët e tjerë si Z Mobile dhe Vala 900 ende ofrojnë rrjetin 2G.

Deri tani nuk ka ende ndonjë infromatë tjeter rreth datës së lansimit të këtij shërbimi, por shpresojmë se së shpejti do zbulohen të gjitha në faqen zyrtare të këtij operatori mobil./itShqip

Categories
Lajme

Arsimi është autor në portalin ITshqip, ku shkruan rreth informatikës dhe zhvillimeve që ndodhin në fushën e teknologjisë. Është i përqendruar më shumë në industrinë e telefonave të mençur dhe sulmet që ndodhin në internet. Ndiqe në : Facebook | Twitter
2 Comments on this post.
 • vaalddr1n
  20 October 2013 at 13:27
  Leave a Reply

  gabim je se nuk e ka ipko rrjetin ma t'shpejt n'EU! N'kosove e Shqipni nashta, po Europa osht ma e madhe ;)

  • Arsim N.
   22 October 2013 at 23:31
   Leave a Reply

   Nuk është thënë se IPKO ka rrjetin më të shpejtë në Evropë, por ipko njihet si kompania me rritjen më të shpejtë në Evropë. Pra, është rritur për nga numri i përdoruesve.

  Leave a Reply

  *

  *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  RELATED BY